Kompozit Kanal Kapakları: Hafif, Korozyona Dayanıklı, Ekonomik

Kompozit Kanal Kapakları; bakım maliyeti olmadığı için ekonomik, hafif ve korozyona dayanıklı…

CTP Kompozit kanal kapakları veya galeri kapakları; beton ve metal kapakların ağırlığının sadece yüzde 25’i kadardır. Bu özelliği sayesinde gerektiğinde kanala kolayca erişmenizi mümkün kılar. Kompozit kanal kapakları, beton ve metal kapakları yerinden kaldırmak için forklift ve/veya vinç kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Üzerinde konulan kaldırma slotları,  delikleri veya kulpları yardımıyla insan gücü yardımıyla kolayca yerinden çıkarılabilir. Tüm elektrik, telekom ve tesisat galerileri için hem ergonomik hem de ekonomik çözümler sunar.

kompozit-kanal-kapak-uygulama-8

Kompozit Kanal Kapakları Uygula ve Unut Ürünleridir

CTP Kompozit Kapaklar, standart ve özel boyutlarda, istenilen yük sınıflarında ve renk alternatiflerinde üretilebilmektedir. Bakım gerektirmeyen, hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde  ‘uygula ve unut’ ürünü olarak ön plana çıkmaktadır. CTP Kompozit kapaklar, üzerinden geçen ekipman ve vinçlerden gelen yoğun yükleri tutacak şekilde tasarlanmıştır. CTP Kompozit kapaklar kimyasallardan, UV ışınlarından ve deniz suyundan kaynaklanan korozyona karşı dayanıklıdır.

Örneğin; D400 sınıfı (40 ton) yüke dayanacak 50×100 cm ebatlarındaki CTP Kompozit kapak sadece 25 kg ağırlığında, E600 sınıfı (60 ton) yüke dayanacak 50 x100 cm ebatlarındaki CTP Kompozit kapak sadece 45 kg ağırlığındadır.